nea krini

Πέμπτη 29 Ιουλίου 2010

ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Ο ΠΑΟΚ εχτές έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους ομίλους του champions league.
Το γκολ του Βλανταν Ιβιτς στο 73' της αναμέτρησης δίνει στον ΠΑΟΚ βάσιμες ελπίδες
για τον επαναληπτικό αγώνα στην κατάμεστη και φλεγόμενη Τούμπα, που εκεί ο κόσμος
θα δώσει με τον δικό του παλμό την ώθηση στην ομάδα για μια μεγαλειώδη και ιστορική πρόκριση.
Για τον χθεσινό αγώνα, η ομάδα μας ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε με δυο πρόσωπα, στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε μουδιασμένοι με κάποια αμυντικά λάθη που στοίχισαν στον ΠΑΟΚ να βρεθεί πίσω στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο σαφώς πιο βελτιωμένοι με καλύτερη αμυντική λειτουργία και σωστή ανάπτυξη του παιχνιδιού καταφέραμε να ισορροπήσουμε τον αγώνα και η ισοφάριση σε 1-1 ήρθε με μια πολύ καλή ενέργεια μεταξύ Βιε'ι'ρίνια, Σαλπιγγίδη και τελικό αποδέκτη και σκόρερ τον Ιβιτς.