nea krini

nea krini

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010

Διπλό στο Μαντρί-γαλ με 1-2 τα γιδοτύρια

Με μια εμφάνιση ακόμη που να συνοδεύει τις προηγούμενες κακές, ο ΠΑΟΚ πέρασε μέσα από την Λάρισα και τη νέα στάνη τους, με σκορ 1-2. Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 11' λεπτό με θαυμάσιο σουτ του Κοντρέρας, από εκεί και μετά η Λάρισα πίεσε στα επόμενα λεπτά και με ένα μοιραίο λάθος του τερματοφύλακα μας έγινε το 1-1 στο 18' της αναμέτρησης. Το ημίχρονο τέλειωσε με την αντίπαλη ομάδα να έχει περισσότερες ευκαιρίες και εμείς να είμαστε τυχεροί που δεν δεχτήκαμε και άλλο γκολ αφού από δεξιά κάνανε πάρτι. Στο δεύτερο ημίχρονο ισορροπήσαμε το ματς και με την αλλαγή που μπήκε στο παιχνίδι ο Κλάους Αθανασιάδης πήραμε την νίκη, με ένα γκολ δικό του στο 72'. Ένα γκολ που έδωσε τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΟΚ μας και απέδειξε το δολοφονικό ένστικτο ενός ψυχρού σέντερ φορ. Ευχόμαστε πραγματικά να μην περάσουν δεκαπέντε μήνες ώστε να τον ξανά δούμε εντός γηπέδου, γιατί ο Αθανασιάδης έχει και την θέληση και την ικανότητα στο σκοράρισμα, εκεί που τόσο πολύ <πονάει> η ομάδα.