nea krini

nea krini

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011

ΠΑΟΚ - αεΚΟΥΛΑ 3-0 και λίγα ήταν!(video)

Ο ΠΑΟΚ με πολύ καλό ποδόσφαιρο, που άφησε ικανοποιημένους όλους τους φιλάθλους της ομάδας, πήρε μια ακόμη νίκη για το πρωτάθλημα που δίνει ακόμα τρεις βαθμούς στην συγκομιδή και μια νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που ήρθε για ντέρμπι, αλλά μόνο έτσι δεν εξελίχθηκε αφού ο ΠΑΟΚ εχτές κατατρόπωσε την μίζερη αεκ μέσα σε ένα ημίχρονο, βάζοντας 3 γκολ και κάνοντας στο δεύτερο μισό έξυπνο παιχνίδι, κρατώντας δυνάμεις για τον αγώνα στην Ευρώπη την Πέμπτη που μας έρχεται. Η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη και αυτή που έλεγχε τον αγώνα καθολη την διάρκεια, παίζοντας στρωτή μπάλα και το αποτέλεσμα μαρτυρά την καλή δουλεία που γίνεται. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τρεια γκολ στο πρώτο μέρος 16' ο Βιεϊρίνια, 37' Αθανασιάδης και στις καθυστερήσεις ο Σαλπιγγίδης. Από εκεί και πέρα λίγο η συντήρηση δυνάμεων και λίγο η προστασία των παικτών μας, μπροστά στα εκνευρισμένα δρεπάνια της Κούλας, έμεινε να είναι τελικό σκορ το 3-0. Ο προπονητής της ομάδος μας Λάσλο Μπόλονι έχει δώσει στην ομάδα επιθετικό χαρακτήρα και αποδεδειγμένα όπως φαίνεται και αλώστε μέσα στο χορτάρι, η ομάδα παίζει καλό ποδόσφαιρο και σε κάθε αγώνα βελτιώνεται. Πραγματικά η δουλεία του προπονητή είναι αξιοσέβαστη, όμως ως απαιτητικοί οπαδοί μιας μεγάλης ομάδος που είμαστε, θέλουμε να δούμε το ίδιο επιθετικό και καλό ποδόσφαιρο στα ματς της Αθήνας και εκεί πραγματικά θα κρίνουμε τον προπονητή στο γενικό σύνολο.
Το ματς με το αεκάκι ανήκει πλέον στο παρελθόν και σειρά έχει τώρα το ματς με την Ρουμπίν, όπου η ομάδα μας θα πάει για το καλύτερο αποτέλεσμα, στοχεύοντας πρώτα από όλα την νίκη.