nea krini

nea krini

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2010

Εργοτέλης vs ΠΑΟΚ 1-2

Πρώτη νίκη εκτός έδρας για την ομάδα μας στο παγκρητιο στάδιο απέναντι στην ομάδα του Εργοτέλη με σκορ 1-2. Ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ,στο 17' του πρώτου ημιχρόνου μετά από κεφαλιά του Μπούντιμιρ, κατάφερε και ανέτρεψε το παιχνίδι με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο από ωραίο πλασέ του Σαλπιγγίδη στο 35' της αναμέτρησης και το δεύτερο στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 93' από τον Κοντρέρας με μια εκτέλεση σουτ εν κινήση μέσα στην μεγάλη περιοχή.
Θέλοντας τώρα να πούμε και δυο πράγματα, για τα παιχνίδια που πέρασαν, εμείς έχουμε την ξεκάθαρη θέση ότι η ομάδα χρειάζεται προπονητή μεγάλο, όσο είναι και το όνομα του ΠΑΟΚ και δεν θα μπούμε σε καμία διαδικασία που συναντάμε από ευτυχώς ορισμένους, που όταν η ομάδα μας είναι πίσω στο σκορ ή δεν έχει σκοράρει μέχρι ένα σημείο του αγώνα, αναθεματίζουν τους πάντες και τα πάντα και όταν τελικά κερδίσει εξυμνούνται οι πάντες και τα πάντα. Πιστεύουμε πως αν υπάρχει σεβασμός σε όλους αυτούς τους κατόχους διαρκείας (που είναι χιλιάδες) και στα τρία χρόνια που στηρίζουν την ομάδα πρώτα ηθικά και κατ επέκταση οικονομικά και προς όλους του μετόχους-μικρομετόχους που έχουν προς έλθει στις αυξήσεις μετοχικού κεφαλαίου, αξίζει να βλέπουν στην ομάδα μας την καλύτερη δυνατή κίνηση που υπάρχει και τις πιο καλύτερες αλλά και σίγουρες επιλογές ως προς το αγωνιστικό δυναμικό της ομάδας.