nea krini

nea krini

Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2010

Νικητής ο ΠΑΟΚ στη Καβάλα

Νικηφόρα πέρασε η ομάδα μας από το γήπεδο της Καβάλας με την ομώνυμη ομάδα, σε ένα γήπεδο που και φέτος από την κατάληψη των οπαδών μας έμοιαζε ως έδρα μας. Πάνω από πέντε χιλιάδες οπαδοί μας, από όλα τα σημεία των γύρο νομών και την Θεσσαλονίκη παρακολουθήσαν το ματς κάνοντας το Ανθή Καραγιάννη να είναι Τούμπα. Ο παλμός και τα συνθήματα ήταν για ενενήντα λεπτά και η ατμόσφαιρα μοναδική όπως μόνο εμείς ξέρουμε να κάνουμε. Για το παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στον αγώνα και τα πρώτα τριάντα λεπτά ήταν καταιγιστικός όπου και στο 13' λεπτό μετά από σουτ του Γκαρσία έκανε το 0-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς. Οι ευκαιρίες που χάθηκαν ήταν αρκετές ώστε το σκορ να διευρυνθεί, αλλά σε αυτήν την περίπτωση υπήρχε και ατυχία (με ομάδες βεληνεκούς Καβάλας δεν θα ασχοληθούμε ποτέ με την διαιτησία για μια ή δυο φάσεις). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα οπισθοχώρησε αδικαιολόγητα, όμως ευτυχώς δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο, που αυτό οφείλετε στην καλή λειτουργία της αμυντικής μας γραμμής. Τέλος η άποψη μας για το θέμα πως ο ΠΑΟΚ χρειάζεται προπονητή είναι δεδομένη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μηδενίζουμε τον Μάκη Χάβο ή τον απαξιώνουμε.