nea krini

nea krini

Τρίτη 29 Μαρτίου 2011

ΝΊΚΕΣ ΣΕ ΜΠΆΣΚΕΤ ΚΑΙ ΣΕ ΒΌΛΕΪ

*Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας στο μπάσκετ και κέρδισε στον εντός έδρας αγώνα το Μαρούσι με 75-72. Ο ΠΑΟΚ με την συμπαράσταση πέντε χιλιάδων οπαδών, που έγιναν ο έκτος παίκτης της ομάδας , έμεινε μόνος τρίτος στην βαθμολογία του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά καλά για εμάς, με την διαφορά να φτάνει στους δεκαπέντε πόντους, όμως στα μέσα του αγώνα έφτασε η αντίπαλη ομάδα να ισορροπήσει το παιχνίδι και κάποια στιγμή προς το τρίτο δεκάλεπτο πήρε και κεφάλι στο σκορ. Εκεί όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο το καθαρό μυαλό και οι φωνές της κερκίδας με συνθήματα έφεραν τον ΠΑΟΚ μπροστά, που αν ήταν και σε κάποια σημεία λίγο πιο συγκεντρωμένος θα έπαιρνε και την διαφορά από τον πρώτο αγώνα +6. Σημασία έχει όμως πλέον πως η νίκη αυτή μας φέρνει μόνους τρίτους που σκοπός πλέον είναι να διατηρήσουμε στα εναπομείναντα ματς αυτό το αβαντάζ.
*Στο βόλεϊ η ομάδα μας ο ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι απέναντι στον Ηρακλή στον εντός έδρας, αλλά κεκλεισμένων των θυρών αγώνα με 3-2 σκορ. Αυτή η νίκη μας φέρνει στην τρίτη θέση με 46 βαθμούς και ισόβαθμους με τον Παο.
Τα σετ 25-17, 20-25, 19-25, 25-22, 15-13.